İzmir'de Ne Aramıştınız ?
2

Menderes

Menderes hakkında Firmalar, Haberler, Etkinliklere Web Sitemizden Ulaşabilirsiniz...

Keşfetmek için Aşağı Kaydırın

Menderes

Dünyanın en büyük kehanet merkezi Klaros’un yanı başında, doğal dokusu, temiz havası, mis kokulu mandalinaların ve enfes üzümlerin yetiştiği bereketli toprakları, yeşil ve mavinin kucaklaştığı plajlarıyla Menderes, İzmir turizminin yeni cazibe merkezlerinden biri. 

İzmir’e 23 kilometre mesafedeki Menderes, doğal dokusunu koruyan ender yerlerden biri. 43 kilometrelik sahil şeridinde birbirinden güzel koyları barındıran, dünyanın en büyük kehanet merkezi Klaros’un bilinmezliklerle dolu tarihsel bir hava kattığı Menderes, turizmde çıtasını her geçen gün yükseltiyor. Özellikle Ahmetbeyli - Gümüldür ve Özdere sahil şeridi, her bütçeye uygun konaklama alternatifleriyle turistlerin uğrak yerlerinden. İlçe, Görece Mahallesi’nde halkın evlerinde imal ettiği değişik renk ve biçimdeki boncuklarıyla yerli ve yabancı turistlerin de dikkatini çekiyor. 

Bölgenin güneşlenme süresinin fazla oluşu, tertemiz denizi ve havası, içinde nesli tükenmekte olan birçok bitki, kuş türü ve deniz canlısını barındıran Gümüldür Ovası, kamping alanları, turuncu renkleriyle mandalina bahçeleri ve sıcak insanları Menderes’in cazibe merkezi olması için diğer sebepler. 

Asırlardan bu yana farklı uygarlıklara beşiklik etmiş olan Menderes, 75 bine yakın nüfusuyla, yüzölçümü en büyük ilçe konumunda. Samimi insanı ve yaşam şartlarıyla da çok rahat olan ilçe, havalimanına yakınlık, tren istasyonu ve çevre yollarıyla bağlantı gibi önemli avantajları barındırıyor.

En Güncel Menderes Haberleri

Menderes Haberleri

Bu kategoride İçerik bulunamadı.

Listing Title