İzmir'de Ne Aramıştınız ?
2

Bergama

Bergama hakkında Firmalar, Haberler, Etkinliklere Web Sitemizden Ulaşabilirsiniz...

Keşfetmek için Aşağı Kaydırın

Bergama

Antik Pergamon Kenti üzerine kurulan Bergama, uygarlık tarihinin en önemli yerleşim alanlarından biri. Bölgenin tarihi Tunç Çağı’na kadar gitse de Pergamon Antik Kenti’nin kurulduğu kalenin tepesindeki en erken buluntular M.Ö. 7 ila 6’ncı yüzyıllara ait. 

Pergamon Antik Kenti haricinde, Bergama’da Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin izlerini taşıyan çok sayıda yapı var. Mevlana Hacı Hekim Hamamı, Bergama Ulu (Yıldırım) Cami, Selçuklu Minare, Zeus Sunağı, Asklepion Ören Yeri, Mısır Tanrıları Tapınağı (Kızıl Avlu), 7 Kiliseler, Yığma Tepe Tümüllüsü, Akropol Ören Yeri ve Selinos ile Antik Çağa tanıklık eden köprüler bunlardan sadece bazıları. Bölgede yapılan kazılarda bulunan eserleri görmek içinse Bergama Müzesi’ne gidebilirsiniz. 

Kozak Yaylası, Bergama’nın büyüleyici güzelliğe sahip bir noktası. Bergama’ya 20 km uzaklıktaki yayla, çam fıstığı ve dokumalarıyla ünlü.

Arasta-Osmanlı çarşısı ise 19. yüzyıldan kalma yapılarıyla sizleri bekliyor. Çizmeciler, pabuççular, manifaturacılar, saraçlar ve zahireciler gibi farklı loncaların bir araya gelmesinden oluşan arastada Bergama’yla özdeşleşen halı, kilim ve dokuma örneklerini de bulabilirsiniz. 

En Güncel Bergama Haberleri

Bergama Haberleri

Bu kategoride İçerik bulunamadı.

Listing Title