İzmir'de Ne Aramıştınız ?
2

Güzelbahçe

Güzelbahçe hakkında Firmalar, Haberler, Etkinliklere Web Sitemizden Ulaşabilirsiniz...

Keşfetmek için Aşağı Kaydırın

Güzelbahçe

Şehir merkezine 24 km. uzaklıkta bulunan Güzelbahçe sahili, doğal güzelliği ile öne çıkan yerleşim yerlerinden biridir. Bölgede Yörükler ve Giritlilerin uzun yıllar birlikte yaşamalarının arından Karadenizlilerin de de katılmasıya kültürel zenginliği artan ilçe, özellikle balıkçılıkla anılıyor. Cazip bir turizm noktasından ziyade ağırlıklı olarak halkın yaşadığı bir bölge olan Güzelbahçe’ye hiçbir şey için olmasa da lezzetli bir balık ziyafeti için mutlaka uğramalısınız. 

İlçe sınırları içindeki Yelki Köyü’nün batısındaki Kocadağ’ın doğu yamacında yer alan İnkaya Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde yerleşim amacıyla kullanıldığı düşünülen mağaraya giderken bir noktaya kadar arazi taşıtı ile gidebilirsiniz. Sonrasında yürüyerek mağaraya ulaşmak mümkün. Yürüyüş yolunun dik bir yamaç olduğunu ve kimi zaman zorlayıcı olabileceğini belirtmekte yarar var. 
Güzelbahçe’nin haftanın farklı günlerinde kurulan pazarlarına uğrayabilir, meyve ve sebzenin en tazesini alabilirsiniz. Ağırlıklı olarak köylü üreticinin satış yaptığı pazarlarda yumurtadan peynire her şeyin en doğalını bulmanız mümkün. Yine bir üretici pazarı olan Yaka Otantik Pazarı ise sadece ilçede yaşayanların değil, farklı yerlerde ikâmet edenlerin de tercihi. Turşu, köy ekmeği, börek, tatlı gibi yöresel lezzetleri satın alabileceğiniz pazarda aynı zamanda ebru tabloları, el işi ürünleri de görebilirsiniz.

En Güncel Güzelbahçe Haberleri

Güzelbahçe Haberleri

Bu kategoride İçerik bulunamadı.

Listing Title