İzmir'de Ne Aramıştınız ?
2

Karşıyaka

Karşıyaka hakkında Firmalar, Haberler, Etkinliklere Web Sitemizden Ulaşabilirsiniz...

Keşfetmek için Aşağı Kaydırın

Karşıyaka

Şehrin en gözde ilçelerinden biri olan Karşıyaka eski Levanten evleri ve tarihi yapılarıyla sizi geçmişe götürürken aynı zamanda hareketin hiç bitmediği canlı sokaklarıyla da size şehrin yaşadığını hissettiriyor. İzmir merkezinin tam karşısında konumlanması nedeniyle Karşıyaka olarak anılan ilçe bugün şehrin modern yüzünü de yansıtıyor.  

Bilim Müzesi, Bostanlı Açık Hava Arkeoloji Müzesi ve Haberleşme Müzesi olmak üzere müzeler bulunmaktadır. Karşıyaka sokaklarını gezerken başta Atatürk Heykeli, Nazım Hikmet Heykeli ve İnsan Hakları Anıtı gibi pek çok heykel ve anıta da rastlayabilirsiniz.  

Karşıyaka İskelesinin karşısında yer alan çarşı ilçenin en hareketli yerlerinden biri. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız dükkanların yanı sıra kafelerin, kitapçıların, lokanta ve restoranlar bulunmaktadır. Çarşı aynı zamanda Ege mutfağından yemek ve mezeler sunan lokanta ve kafeleriyle de zengin bir yer. Sahil boyunca sıralanmış midyecilerde taze midye yiyebilir, Çarşı ve Bostanlı’daki farklı mekanlarda balık ve deniz ürünlerinin en tazelerinden tadabilirsiniz. 

En Güncel Karşıyaka Haberleri

Karşıyaka Haberleri

Bu kategoride İçerik bulunamadı.

Listing Title