İzmir'de Ne Aramıştınız ?
2

Çiğli

Çiğli hakkında Firmalar, Haberler, Etkinliklere Web Sitemizden Ulaşabilirsiniz...

Keşfetmek için Aşağı Kaydırın

Çiğli

İzmir’in merkezine 27 km uzaklıkta konumlanan Çiğli İzmir Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkıyla özellikle doğaseverlerin ilgisini çekebilecek yerlerden biridir. 133,55 kilometrekarelik alanı ile İzmir’in büyük ilçelerinden biri olan Çiğli’de ilk yerleşimin 19. yüzyılın sonlarına doğru başladığı biliniyor. Şehri Çanakkale ve İstanbul’a bağlayan ana arterler üzerinde olması nedeniyle ulaşımın oldukça kolay olduğu bu beldeyi doğal güzelliklerini keşfetmek için ziyaret edebilirsiniz.

Çiğli ilçesi sınırları içinde yer alan ve İzmir şehir merkezine 30 km uzaklıkta konumlanan İzmir Kuş Cenneti’nde 289 kuş türü barınıyor. 8.000 hektarlık geniş bir alana yayılan kuş cennetinde en çok görülen türler arasında tepeli pelikan, flamingo, ev ve kır kırlangıcı, serçe, saksağan, çamurçullu yer alıyor. 

Çiğli’de görmeniz gereken en önemli tarihi değer; İzmir körfezinin en uç noktasında Klazomenai'nin hemen karşısında konumlanan Leukai Antik Kenti. Kentin kuruluş tarihi kesin olarak bilinmese de ilk çağ yazarlarının kentin ismini kullanmaları geçmişine dair bir fikir veriyor. 

En Güncel Çiğli Haberleri

Çiğli Haberleri

post

Diş dolgusu, çürümüş, kırılmış ya da çatlamış olan dişlerin çeşitli materyallerle restore edilmesidir. Madde kaybına uğramış dişlerin fonksiyonlarını yerine getirmesi amaçlanır. Çürük doku ilerlemeden uygulanan bu yöntem, dişi tamamen kaybetmenin önüne geçer...

Listing Title