İzmir'de Ne Aramıştınız ?
2

Kınık

Kınık hakkında Firmalar, Haberler, Etkinliklere Web Sitemizden Ulaşabilirsiniz...

Keşfetmek için Aşağı Kaydırın

Kınık

Tarım ürünlerine dayalı özel sektöre ait 5 salça fabrikası ve 1 kireç fabrikası,4 adet çırçır fabrikası,1 adet un fabrikası, 1 adet turşu fabrikası mevcut olup, Organize sanayi bölgesi kuruluş çalışmaları tamamlanmış yer yer faaliyet göstermektedir. 
Kınık ilçesinde özel sektöre ait 1 adet de kömür madeni bulunmaktadır. İlçenin ova bölgelerinde kültür ve kültür melezi büyükbaş hayvancılık yapılmakta olup, küçükbaş hayvancılık eseri miktarda bulunmaktadır. Kırsal bölgelerimizde ise yerli büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve küçükbaş koyun- keçi yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden alınan verilere göre İlçemizde 8.980 büyükbaş ve 39.550 tane küçükbaş, 3554 kovan arı, 958.000 kanatlı hayvan bulunmaktadır. İlçemizde son 5 yıldır Saanen Keçi yetiştiriciliği istikrarlı olarak büyüme eğilimindedir. 
İlçemizde toplam 8148 dekar mera alanı bulunmakta olup, bu alanların 7148 dekarının tespit işlemleri tamamlanmıştır. Bergama’nın 15 km doğusunda bulunan Kınık, doğal güzellikleri ile ziyaret edilebilecek ilçeler arasındadır. Kınık’ın dağ ve yayla mahalleleri (Çanköy, Karadere, Elmadere, Yaylaköy v.b.) doğal güzellikleri ve otantikliği ile keşfedilmeyi beklemektedir.

En Güncel Kınık Haberleri

Kınık Haberleri

Bu kategoride İçerik bulunamadı.

Listing Title